USA on Wheels 18

Americký velvyslanec navštívil naši školu

V úterý 9. dubna letošního roku měli studenti Střední pedagogické školy, gymnázia a VOŠ v Karlových Varech možnost se setkat s velvyslancem Spojených států amerických v České republice, Bijanem Sabetem. Návštěva se uskutečnila v rámci akce America on Wheels z nabídky Amerického centra v Praze.

Nejprve proběhla přednáška pro vybrané třídy. Velvyslanec Bijan Sabet představil náplň své práce i příběh, jak se ocitl v této pozici. Pro studenty bylo milým překvapení, že se zajímal o naše názory formou anonymního kvízu. Mohli jsme klást i otázky ušité na míru naší zvědavosti. Díky tomu se konverzace odlehčila. Dozvěděli jsme se například, že jeho oblíbené typické české jídlo je v tuto chvíli svíčková nebo že viděl klasické filmové dílo Pelíšky.

Po přednášce se v průběhu dne šly třídy podívat do takzvané „fun zone“. Tuto část zprostředkovaly Americké centrum a logisticky také organizace Opona. Žáci měli možnost vyzkoušet si typické americké sporty např. baseball, cornhole nebo americký fotbal. 

Dozvěděli jsme se i něco o studijních pobytech v USA, mohli si vyzkoušet virtuální realitu, nebo se podívat na to, jak funguje 3D tiskárna.

Americká centra najdete v šesti městech České republiky, každý se zálibou v americké kultuře si tak může najít to své. Centra jsou veřejnosti přístupná a nabízejí zájemcům o studium v USA příležitost k naplnění jejich snu.

Celý program probíhal výlučně v anglickém jazyce s rodilými mluvčími, což bylo zajímavé nejen pro budoucí maturanty.

Soudě podle ohlasů našich spolužáků a kamarádů můžeme říct, že akce zaručeně sklidila úspěch a navnadila nás se o tuto sféru více zajímat.

Děkujeme za skvělou možnost poznat jinou kulturu tak zblízka.

žáci 2. a 3. ročníku

America on Wheels (Amerika na dosah)