O škole

Naše škola připravuje žákyně a žáky na studijní i profesní dráhu pedagogického, příp. humanitního zaměření. Své místo zde najdou ti, kteří se chtějí věnovat předškolní a mimoškolní pedagogice nebo učitelství na základních a středních školách. Dále ti, kteří jsou zaměřeni na humanitní obory vysokých škol či chtějí v budoucnu pracovat v sociálních službách, státní správě či neziskových organizacích. A v neposlední řadě i aktivní sportovci, kteří se svému koníčku, chtějí dále věnovat, a současně myslí na své vzdělání, tedy se např. chtějí věnovat sportu ve vzdělávání, jako trenéři či manažeři.

Od školního roku 2022/23 nabízíme také studium vyšší odborné školy v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Aktuálně tedy nabízíme vzdlávání ve čtyřech oborech, více o nich najdete v sekci Přijímací řízení.

  • Předškolní a mimoškolní pedagogika
  • Sociální činnost
  • Pedagogické lyceum
  • Gymnázium se zaměřením na tělesnou výchovu
4P-prakticka3
voda-06
Anglie
voda-19
bez-tasek-den
PMZ Karolíny Sivákové (Sociálně terapeutické dílny Chodov) 3

Z historie

Škola vznikla v roce 1965 jako Střední pedagogická škola se zaměřením na obory učitelství MŠ a vychovatelství (vznikla sloučením pedagogických škol v Sušici a Chebu). V 90. letech byly tyto obory kapacitně omezeny, škola se profilovala k oboru Rodinná výchova a od roku 1997 pak na obory Předškolní a mimoškolní pedagogiky a Gymnázium (tehdy s estetickým zaměřením).

Od svého založení působí na škole opakovaně oceňovaný Karlovarský dívčí sbor založený prof. Jiřím Štruncem. V začátku nového milénia byla otevřena Minigalerie, která po celý školní rok nechává nahlédnout širokou veřejnost na výsledky tvůrčí práce nejen našich žáků dodnes. A od roku 2005 působí na škole také Divadelní studio Divadla Dagmar.

Naše škola se od roku 2005 podílí i na terciárním vzdělávání, protože se rozrostla o vyšší odbornou školu, dnes zaměřenou na Předškolní a mimoškolní pedagogiku (dříve na Sociální činnost).

Snažíme se našim žákům nabízet také řadu doprovodných vzdělávacích aktivit – od poznávacích zájezdů do zahraničí, přes zajímavé besedy a workshopy až po rozličné kulturní akce. Prostřednictvím studentského parlamentu ale chod naší školy ovlivňují i sami žáci.

Video u příležitosti 55. výročí založení školy:
historie skoly
01-budova
06-vvspec
05-beseda
03-sbor
02-Anglie