Dějepisně výtvarný poznávací zájezd do Španělska

Na konci září jsme se některými žáky naší školy vydali do Španělska za výtvarně dějepisným poznáním a zároveň chytli ještě poslední zbytky léta a slunečních paprsků.
Po náročné a dlouhé cestě jsme se všichni nejprve ubytovali a vydali se obhlédnout nejprve pláž a pak město, jež se stalo na příštích pár dní naším útočištěm. Hned další den se započal bohatě nabitý program.
Jeden den jsme navštívili Valencii, jež je hlavním městem provincie Valencie. Prohlédli jsme si hlavní zajímavosti, památky, stavby a vůbec místa tohoto krásného města. Na cestě zpět nás ovšem čekalo ještě stoupání na velmi zachovalé hradby hradu ve starobylém městě Sagunto, jež je známé i z některých historických filmů.
Naše poznávání pokračovalo hned další den, kdy jsme zavítali do menšího městečka Peňiscola, které se pyšní rovněž mohutným a známým hradem, ale také velmi malebným podhradím.
Po tomto turistickém maratonu jsme si dali odpolední oddech na pláži, abychom si užili i trochu té letní pohody, kterou nabízí pláže Pobřeží pomerančového květu.
V sobotu už nám nezbylo, než se opět nalodit do autobusu s veškerou “bagáží” a vydat se zpět.
Jedinou nadějí bylo, že nás čekala ještě zastávka v Barceloně, městě opravdu nabitém místy vybízejícími ke zhlédnutí, jako je například monumentální Sagrada Familia.
Ve finále nebylo zbytí a museli jsme se nalodit všichni velmi unavení, ale plní zážitků, k cestě zpět domů.

VIVA ESPAŇA

Za celou naší výpravu Alžběta Pospíšilová a Lenka Rohlová a Míra Siřínek

 

Španělsko 2023