anglie

Anglie 2022

V minulém týdnu se skupina 42 studentek a 4 studentů naší školy vydala na dlouho plánovaný zájezd do Anglie, který pro nás uspořádala CK ProTravel. Cílovou destinací byl až jihozápadní poloostrov Cornwall.

Aby cesta nebyla tak předlouhá, rozpůlili jsme si ji a měli tak možnost navštívit i Belgii – Atomium v Bruselu a kouzelné Brugy. Po noci ve francouzském Calais jsme Eurotunelem pokračovali podél jižního pobřeží až na samý západ Anglie. Po cestě jsme navštívili Corfe Castle a rušné univerzitní město Exeter, kde zbyl čas i na rozchod a nějaký ten shopping.

V následujících dvou dnech jsme obdivovali divokou krásu Cornwallu – ruiny Tintagel castle tyčící se nad rozervanými útesy, Dartmoorská vřesoviště i s divokými poníky, nejzápadnější bod pevninské Anglie Land's End, kde nám drsné počasí dávalo najevo, že jsme asi opravdu na koci světa. Suchou nohou jsme se prošli k hradu na ostrově St. Michael's Mouth a prozkoumali i městečko Newquay, ve kterém jsme byli ubytováni v hostitelských rodinách.

Po cestě zpátky nás čekal ještě Londýn, rychlá procházka po jeho nejznámějších památkách a projížďka na nejvyšším vyhlídkovém kole v Evropě – London Eye. Večer jsme se ještě pokusili sehnat nějaké ty fish and chips, aby nám na zpáteční cestě nekručelo v břiše, nakoupili dárečky domů a absolvovali nejhorší část našeho výletu – 18ti hodinovou cestu autobusem zpět do Karlových Varů.

Ačkoliv nám počasí vždy úplně nepřálo (ale to ostatně není v Anglii nic nečekaného) a občas nám plány zkomplikovaly příliš úzké silnice, kam se náš „dvoupatrák“ prostě nevešel, zájezd se nám vydařil, doufám, ke spokojenosti všech. A užili jsme si ho i my učitelé, protože naši studenti byli prostě skvělí! Dochvilní, bezproblémoví, pohodoví. 

Fotografie najdete v galerii.